Facebook профил на Агенцијата за млади и спортYouTube канал на Агенцијата за млади и спорт

Слајдови на насловна

Прием за македонската таеквондо олимписка надеж Дејан Георгиевски

Прием за македонската таеквондо олимписка надеж Дејан Георгиевски

Агенцијата за млади и спорт организираше прес конференција по повод...

Кошаркарско игралиште во Аеродром

Кошаркарско игралиште во Аеродром

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски направи увид во...

Најдобриот млад иноватор на прием во АМС

Најдобриот млад иноватор на прием во АМС

Директорот на Агенцијата за млади и спорт Мојсовски се сретна со нашиот...

Избрани најдобрите од конкурсот

Избрани најдобрите од конкурсот "Млади уметници"

Избрани се најдобрите од конкурсот "Млади уметници" во две возрасни...

Избрани најдобрите од конкурсот

Избрани најдобрите од конкурсот "Млади поети"

“Млади поети” е еден од проектите кои имаат за цел да ја...

 • Прием за македонската таеквондо олимписка надеж Дејан Георгиевски

  Прием за македонската таеквондо олимписка надеж Дејан Георгиевски

 • Кошаркарско игралиште во Аеродром

  Кошаркарско игралиште во Аеродром

 • Најдобриот млад иноватор на прием во АМС

  Најдобриот млад иноватор на прием во АМС

 • Избрани најдобрите од конкурсот

  Избрани најдобрите од конкурсот "Млади уметници"

 • Избрани најдобрите од конкурсот

  Избрани најдобрите од конкурсот "Млади поети"

Печати

Oдржана едукативна спортска работилница на тема: „Ватерполо“

вклучено . Објавено во Соопштенија

Монтесори центарот со поддршка на Агенцијата за млади и спорт ја реализираше четвртата од предвидените десет едукативните спортски работилници. Работилницата се одржа на 9 февруари (сабота) на базенот Карпош при СЦ „Борис Трајковски“. На работилницата присуствуваа 10 деца на возраст од 4 до 8 години под водство на двајца Монтесори педагози од Македонското Монтесори Здружение. Наш домаќин беше селекторот на македонската ватерполо репрезентација, Сашко Поповски. Тој ги запозна децата со основните карактеристики на ватерполото, правилата на игра, опремата, а младите ватерполисти практично ни демонстрираа како се игра овој спорт. Децата се запознаа со историјатот на ватерполото, неговиот развој, местото на спортот во големите светски натпреварувања, Олимписките игри, најдобрите ватерполо селекции во светот, македонската ватерполо репрезентација и нејзините најдобри резултати, како и многу други интересни факти поврзани со ватерполото.

Избери живот - избери спорт

Информатички спортски систем

Спортска академија