Facebook профил на Агенцијата за млади и спортYouTube канал на Агенцијата за млади и спорт

Слајдови на насловна

Прием за македонската таеквондо олимписка надеж Дејан Георгиевски

Прием за македонската таеквондо олимписка надеж Дејан Георгиевски

Агенцијата за млади и спорт организираше прес конференција по повод...

Кошаркарско игралиште во Аеродром

Кошаркарско игралиште во Аеродром

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски направи увид во...

Најдобриот млад иноватор на прием во АМС

Најдобриот млад иноватор на прием во АМС

Директорот на Агенцијата за млади и спорт Мојсовски се сретна со нашиот...

Избрани најдобрите од конкурсот

Избрани најдобрите од конкурсот "Млади уметници"

Избрани се најдобрите од конкурсот "Млади уметници" во две возрасни...

Избрани најдобрите од конкурсот

Избрани најдобрите од конкурсот "Млади поети"

“Млади поети” е еден од проектите кои имаат за цел да ја...

 • Прием за македонската таеквондо олимписка надеж Дејан Георгиевски

  Прием за македонската таеквондо олимписка надеж Дејан Георгиевски

 • Кошаркарско игралиште во Аеродром

  Кошаркарско игралиште во Аеродром

 • Најдобриот млад иноватор на прием во АМС

  Најдобриот млад иноватор на прием во АМС

 • Избрани најдобрите од конкурсот

  Избрани најдобрите од конкурсот "Млади уметници"

 • Избрани најдобрите од конкурсот

  Избрани најдобрите од конкурсот "Млади поети"

Печати

„Спортска академија“ –фудбал

вклучено . Објавено во Соопштенија

Младите надежи, фудбалерите од „Спортската академија“, во текот на денешниот ден, беа почестени со тоа што Фудбалската федерација на Македонија им овозможи да присуствуваат на тренингот на националниот фудбалски тим кој се одржуваше на националната арена „Филип II Македонски“ во пресрет на претстојниот натпревар против тимот од Кралството Данска. 


Во рамки на тренингот, тие имаа прилика да се сретнат и разговараат со своите фудбалски идоли меѓу кои се наоѓаа и нашите најистакнати интернационалци – Горан Пандев и Николче Новески, кои низ непосреден разговор, на младите фудбалери се обидоа да им ги пренесат своите искуства на патот кон успехот и,  секако, напорите кои како поединци низ годините ги поднесувале со цел остварување на сонот на секој млад фудбалер да заигра за националниот тим на сопствената земја, уште повеќе надоврзувајќи се на чувството на одговорност кое пред нив се исправа од заложбата која им е дадена како најдобри помеѓу најдобрите, а тоа е да се претставува Република Македонија пред сопствената публика на меѓународен натпревар во ваков прекрасен спортски објект.

Како едни од иницијаторите и поддржувачите на комплементарниот проект „Спортска академија“ чиј интерес, по првата година од неговата реализација, да се биде дел од истата е се поголем од страна на младите спортисти, сите присутни на тренингот беа поздравени од страна на директорот на Агенцијата за млади и спорт – Лазар Поповски и претседателот на Фудбалската федерација на Македонија – Илчо Георгиевски.

Избери живот - избери спорт

Информатички спортски систем

Спортска академија