Facebook профил на Агенцијата за млади и спортYouTube канал на Агенцијата за млади и спорт

Слајдови на насловна

Прием за македонската таеквондо олимписка надеж Дејан Георгиевски

Прием за македонската таеквондо олимписка надеж Дејан Георгиевски

Агенцијата за млади и спорт организираше прес конференција по повод...

Кошаркарско игралиште во Аеродром

Кошаркарско игралиште во Аеродром

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски направи увид во...

Најдобриот млад иноватор на прием во АМС

Најдобриот млад иноватор на прием во АМС

Директорот на Агенцијата за млади и спорт Мојсовски се сретна со нашиот...

Избрани најдобрите од конкурсот

Избрани најдобрите од конкурсот "Млади уметници"

Избрани се најдобрите од конкурсот "Млади уметници" во две возрасни...

Избрани најдобрите од конкурсот

Избрани најдобрите од конкурсот "Млади поети"

“Млади поети” е еден од проектите кои имаат за цел да ја...

 • Прием за македонската таеквондо олимписка надеж Дејан Георгиевски

  Прием за македонската таеквондо олимписка надеж Дејан Георгиевски

 • Кошаркарско игралиште во Аеродром

  Кошаркарско игралиште во Аеродром

 • Најдобриот млад иноватор на прием во АМС

  Најдобриот млад иноватор на прием во АМС

 • Избрани најдобрите од конкурсот

  Избрани најдобрите од конкурсот "Млади уметници"

 • Избрани најдобрите од конкурсот

  Избрани најдобрите од конкурсот "Млади поети"

Печати

Агенцијата за млади и спорт донираше спортска опрема во ПОУ д-р Златан Сремец

вклучено . Објавено во Соопштенија

 


Со денешната активност, Агенцијата за млади и спорт ги одбележа Меѓународниот ден на лицата со хендикеп и Интернационалниот ден на волонатризмот.

 

Директорот Поповски, рече дека се надева дека со оваа дониција, дечињата од ПОУ д-р Златан Сремец, поквалитетно ќе ги поминуваат своите училишни денови.

- И овој пат, Агенцијата за млади спорт мислеше на децата и на нвните потреби. За таа цел, денеска донираме спортски реквизити со преку кои ќе им го разведриме денот на дечињата од ПОУ д-р Златан Сремец. Но, нашето залагање нема да застане тука. Ние и понатаму ќе продолжиме да им помагаме на оние на кои тоа им е потребно- рече директорот Поповски.

По завршувањето на претставата, дечињата од ПОУ д-р Златан Сремец, заедно со волонтерите од Црвен крст-Центар и студентите по социјална работа и социјална политика, своите активности ги продолжија во дворот на училиштето. Најпрво се играше кошарка, а потоа започнаа и со акција на бојадисување на фасадата и оградата на училиштето.

Избери живот - избери спорт

Информатички спортски систем

Спортска академија