Facebook профил на Агенцијата за млади и спортYouTube канал на Агенцијата за млади и спорт

Слајдови на насловна

Прием за македонската таеквондо олимписка надеж Дејан Георгиевски

Прием за македонската таеквондо олимписка надеж Дејан Георгиевски

Агенцијата за млади и спорт организираше прес конференција по повод...

Кошаркарско игралиште во Аеродром

Кошаркарско игралиште во Аеродром

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски направи увид во...

Најдобриот млад иноватор на прием во АМС

Најдобриот млад иноватор на прием во АМС

Директорот на Агенцијата за млади и спорт Мојсовски се сретна со нашиот...

Избрани најдобрите од конкурсот

Избрани најдобрите од конкурсот "Млади уметници"

Избрани се најдобрите од конкурсот "Млади уметници" во две возрасни...

Избрани најдобрите од конкурсот

Избрани најдобрите од конкурсот "Млади поети"

“Млади поети” е еден од проектите кои имаат за цел да ја...

 • Прием за македонската таеквондо олимписка надеж Дејан Георгиевски

  Прием за македонската таеквондо олимписка надеж Дејан Георгиевски

 • Кошаркарско игралиште во Аеродром

  Кошаркарско игралиште во Аеродром

 • Најдобриот млад иноватор на прием во АМС

  Најдобриот млад иноватор на прием во АМС

 • Избрани најдобрите од конкурсот

  Избрани најдобрите од конкурсот "Млади уметници"

 • Избрани најдобрите од конкурсот

  Избрани најдобрите од конкурсот "Млади поети"

Печати

2 сребрени и 1 бронзен медал од Европско Првенство, Букурешт, Романија

вклучено . Објавено во Соопштенија

 

Гордана Цветковска Бошевска -65кг кик лајт го освои бронзениот медал и со тоа нејзината колекција стана побогата за уште еден медал.

Со сребро се закити и Димитар Ѓеоргиев -74кг кик лајт. Златоното момче од светското првенство во Скопје го потврди својот квалитет.

Ненад Манојловски -69кг кик лајт е третиот медалист кој освои сребро. Ненад со својот квалитет во сите борби доминираше и извојуваше победи. Златото му избега од раце за само еден поен.

На ова Европско првенство имаше 509 натпреварувачи од 35 земји учеснички, а квалитетот на борби како и техничката подготвеност на сите натпреварувачи беше на завидно ниво.

Ова е резултат на макотрпната работа на кик боксерите како и на стручниот тим на Македонската Кик Боксинг Федерација.

Исто така сакаме да искажеме јавна благодарност до АМБАСАДАТА и лично до Амбасадорот на Р.Македонија во Букурешт , Г-дин Борчо Дамјанов кој организираше прием во наша чест и ни овозможи радоста од освоените медали да ја споделиме со него и со вработените во самата Амбасада.

 

Избери живот - избери спорт

Информатички спортски систем

Спортска академија