Facebook профил на Агенцијата за млади и спортYouTube канал на Агенцијата за млади и спорт

Слајдови на насловна

Прием за македонската таеквондо олимписка надеж Дејан Георгиевски

Прием за македонската таеквондо олимписка надеж Дејан Георгиевски

Агенцијата за млади и спорт организираше прес конференција по повод...

Кошаркарско игралиште во Аеродром

Кошаркарско игралиште во Аеродром

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски направи увид во...

Најдобриот млад иноватор на прием во АМС

Најдобриот млад иноватор на прием во АМС

Директорот на Агенцијата за млади и спорт Мојсовски се сретна со нашиот...

Избрани најдобрите од конкурсот

Избрани најдобрите од конкурсот "Млади уметници"

Избрани се најдобрите од конкурсот "Млади уметници" во две возрасни...

Избрани најдобрите од конкурсот

Избрани најдобрите од конкурсот "Млади поети"

“Млади поети” е еден од проектите кои имаат за цел да ја...

 • Прием за македонската таеквондо олимписка надеж Дејан Георгиевски

  Прием за македонската таеквондо олимписка надеж Дејан Георгиевски

 • Кошаркарско игралиште во Аеродром

  Кошаркарско игралиште во Аеродром

 • Најдобриот млад иноватор на прием во АМС

  Најдобриот млад иноватор на прием во АМС

 • Избрани најдобрите од конкурсот

  Избрани најдобрите од конкурсот "Млади уметници"

 • Избрани најдобрите од конкурсот

  Избрани најдобрите од конкурсот "Млади поети"

Печати

ЗАПОЧНУВА ЕВРОПСКОТО КИК-БОКС ПРВЕНСТВО (2дел) ВО БУКУРЕШТ- РОМАНИЈА

вклучено . Објавено во Соопштенија

Кик Боксинг репрезентацијата на Македонија од 27.11.2012 до 2.12.2012 год. ќе земе учество на вториот дел од Европското првенство во кик бокс кое се одржува во градот Букурешт –Романија. Европското првенство ќе се одвива во семи контакт , дисциплина која го смени името и сега се вика ПОИНТ ФАЈТ , кик лајт и фул контакт дисциплините од кик бокс спортот. 

Македонската репрезентација ќе земе учество во поинт фајт и во кик лајт, а ќе ја претставуваат следните натпреварувачи :

КИК ЛАЈТ
1. Кристина Стојчевска -55кг
2. Стефка Јанковска -60кг
3. Гордана Ц Бошевска -65кг
4. Ненад Манојловски -69кг
5. Димитар Ѓоргиев -75кг

ПОИНТ ФАЈТ
6.Милан Кубин -84кг

Со репрезентативците патуваат и тренерите Димче Кичевски, Тони Бошевски и Александар Стојковски како и меѓународниот судија Драган Атанасовски кој ќе ја дели правдата на Европското првенство.
Репрезентативците се одлично подготвени и се очекуваат медали. Сите се искусни натпреварувачи освен Милан Кубин кој ќе дебитира на Европското првенство. Димитар е носител на злато од Светското првенство во Скопје 2011год и се очекува да го повтори успехот на овој настан

Избери живот - избери спорт

Информатички спортски систем

Спортска академија