Facebook профил на Агенцијата за млади и спортYouTube канал на Агенцијата за млади и спорт

Слајдови на насловна

Доделени наградите за најдобри млади уметници од проектот „Млади уметници

Доделени наградите за најдобри млади уметници од проектот „Млади уметници"

  Музејот на град Скопје е местото каде денес беше отворена изложбата...

Доделени наградите за најдобрите млади поети од „Kонкурсот на АМС

Доделени наградите за најдобрите млади поети од „Kонкурсот на АМС" за 2019 година

Агенцијата за млади и спорт (АМС) по шести пат го реализира проектот за...

Продолжува кампањата „Насилството раѓа насилство – сопри го, не го разгорувај“

Продолжува кампањата „Насилството раѓа насилство – сопри го, не го разгорувај“

Градот Скопје се приклучи на кампањата на Агенцијата за млади и спорт и...

Каевски се обрати на финалната конференција на Евро - Атлантскиот Совет на Македонија

Каевски се обрати на финалната конференција на Евро - Атлантскиот Совет на Македонија

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски, на покана на...

Продолжува проектот “Стоп на пороците кај младата популација’’

Продолжува проектот “Стоп на пороците кај младата популација’’

Агенцијата  за млади и спорт продолжува со имплементацијата на...

 • Доделени наградите за најдобри млади уметници од проектот „Млади уметници

  Доделени наградите за најдобри млади уметници од проектот „Млади уметници"

 • Доделени наградите за најдобрите млади поети од „Kонкурсот на АМС

  Доделени наградите за најдобрите млади поети од „Kонкурсот на АМС" за 2019...

 • Продолжува кампањата „Насилството раѓа насилство – сопри го, не го разгорувај“

  Продолжува кампањата „Насилството раѓа насилство – сопри го, не го разгорувај“

 • Каевски се обрати на финалната конференција на Евро - Атлантскиот Совет на Македонија

  Каевски се обрати на финалната конференција на Евро - Атлантскиот Совет на...

 • Продолжува проектот “Стоп на пороците кај младата популација’’

  Продолжува проектот “Стоп на пороците кај младата популација’’

Печати

Известување поврзано со КОВИД 19

вклучено . Објавено во Соопштенија

Агенција за млади и спорт според дадените препораки од страна на Влада на Република Северна Македонија, за превенција од ширење на корона вирусот, воведува нов времен режим на работа со странки.

Ги замолуваме сите граѓани кои имаат потреба од контакт со АМС, имаат барања или прашања, директно да не контактираат секој работен ден од 08:30 до 16:30 часот на:  02 311 9628  или да ги користат нашите електронски сервиси:

Електронска пошта:Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Веб страна: www.ams.gov.mk

Фејсбук:https://www.facebook.com/AMSMacedonia/

Ве информираме дека сите предвидени настани се откажани, а работните состаноци и средби ќе се одржат преку телеконференциска врска.

Сите хартиени барања и документи од утре 16.03.2020 (понеделник) ќе имате можност да ги доставите во електронска форма на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Нашите вработени Ви стојат на располагање и за сите прашања поврзани со поединечни сектори може да се обратите на следните контакти:

Кабинет на директорот:

Стефан Степаноски - Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. – 078 459 423

Сектор млади:

Ана Манасиева - Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. – 071 259 781

Сектор спорт:

Огнен Стојановски – Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. – 071 397 065

Финансии:

Петар Миноски - Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.078453543

Правна служба:

Бошко Лепчевски - Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. – 075 254 547

Ви благодариме на Вашето разбирање, заедно да придонесеме во зачувување на јавното здравје.

Со почит,

Агенција за млади и спорт

Избери живот - избери спорт

Информатички спортски систем

Спортска академија