Facebook профил на Агенцијата за млади и спортYouTube канал на Агенцијата за млади и спорт

Слајдови на насловна

Скопје трча

Скопје трча

Агенцијата за млади и спорт организираше прес конференција по повод...

Јавен повик за доделување награди за Млади талентирани лица

Јавен повик за доделување награди за Млади талентирани лица

Агенцијата за млади и спорт, следејќи ги младинските трендови,...

Објавени Конкурсот за млади поети и Конкурсот за млади уметници од Проектите за млади на Агенцијата за млади и спорт

Објавени Конкурсот за млади поети и Конкурсот за млади уметници од Проектите за млади на Агенцијата за млади и спорт

Агенцијата за млади и спорт, следејќи ги младинските трендови, петти пат по...

Европска недела на спортот во Македонија

Европска недела на спортот во Македонија

По повод започнувањето на најголемиот спортски настан во Европа –...

Македонија домаќин на состанокот на Регионалната анти-допинг организација

Македонија домаќин на состанокот на Регионалната анти-допинг организација

Агенцијата за млади и спорт во периодот од 5-8 септември e домаќин на...

 • Скопје трча

  Скопје трча

 • Јавен повик за доделување награди за Млади талентирани лица

  Јавен повик за доделување награди за Млади талентирани лица

 • Објавени Конкурсот за млади поети и Конкурсот за млади уметници од Проектите за млади на Агенцијата за млади и спорт

  Објавени Конкурсот за млади поети и Конкурсот за млади уметници од Проектите...

 • Европска недела на спортот во Македонија

  Европска недела на спортот во Македонија

 • Македонија домаќин на состанокот на Регионалната анти-допинг организација

  Македонија домаќин на состанокот на Регионалната анти-допинг организација

Печати

Горди на Емил Павлов-Вистински пример на спортист за идните генерации на македонски спортисти

вклучено . Објавено во Соопштенија


ams emil pres

* прв спортист cо европска титула во олимписки спорт по Могамед Ибрагимов кој беше европски првак 1998 година во борење слободен стил ; 
* прв роден Македонец од независноста на Република Македонија со сениорски европски златен медал во олимписки спорт ;* во Нови Сад го освои својот втор златен медал по триумфот на Европското првенство во Тампере 2014 година, а вкупно има три медали на континенталните шампионати, заедно со бронзениот во Монпелје 2016 година ; 
* знаменосец на првите Европски игри во Баку 2015 година на кои беше прв освојувач на медал за Македонија ; 
* олимписки стипендист во циклусот за Токио 2020 година, заедно со уште тројца наши каратисти ; 
* иако во 2014 година обезбеди највисокото признание "спортска пензија" која ја потврди во Нови Сад, Емил има уште повисоки амбиции, медал на Светско првенство и борба за олимписка норма ;
* одличната форма годинава ја најави со сребрениот медал на Премиер лигата во Дубаи а пред Е П во Нови Сад беше шампион на државното првенство и балкански шампион во Истанбул.

Избери живот - избери спорт

Информатички спортски систем

Спортска академија