Facebook профил на Агенцијата за млади и спортYouTube канал на Агенцијата за млади и спорт

Слајдови на насловна

Директорот Каевски во посета на Маврово и Охрид

Директорот Каевски во посета на Маврово и Охрид

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски денеска е во...

Средба со челните луѓе од Специјалната олимпијада

Средба со челните луѓе од Специјалната олимпијада

Директорот на Агенцијата за млади и спорт Дарко каевски се сретна со...

Средба Каевски – Берсенев: Поддршка на младинските политики е заеднички приоритет

Средба Каевски – Берсенев: Поддршка на младинските политики е заеднички приоритет

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски се сретна со...

Средба со челните луѓе на Ракометната и Кошаркарската федерација

Средба со челните луѓе на Ракометната и Кошаркарската федерација

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, заедно со раководителот на...

Прием во АМС за македонските одбојкари

Прием во АМС за македонските одбојкари

Директорот на АМС, Дарко Каевски упати честитки до одбојкарите за освоеното...

 • Директорот Каевски во посета на Маврово и Охрид

  Директорот Каевски во посета на Маврово и Охрид

 • Средба со челните луѓе од Специјалната олимпијада

  Средба со челните луѓе од Специјалната олимпијада

 • Средба Каевски – Берсенев: Поддршка на младинските политики е заеднички приоритет

  Средба Каевски – Берсенев: Поддршка на младинските политики е заеднички...

 • Средба со челните луѓе на Ракометната и Кошаркарската федерација

  Средба со челните луѓе на Ракометната и Кошаркарската федерација

 • Прием во АМС за македонските одбојкари

  Прием во АМС за македонските одбојкари

Печати

Во Скопје започна ЕХФ Шампионатот за жени до 17 години

вклучено . Објавено во Соопштенија

ams ehf u17 web 1

Република Македонија е домаќин на ЕХФ Шампионатот за жени, до 17 години кое започнува денес, во Скопје и ќе трае до 6-ти август.

Учествуваат десет репрезентации од Европа, поделени во две групи.

На официјалното отворање кое се одржа во Спортскиот рекреативен центар Кале” се обрати директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски.

Тој ги поздрави претставниците на Европската Ракометна Федерација и Ракометната федерација на Македонија, за организацијата на овој значаен спортски настан.

- Упатувам многу среќа до сите репрезентации, до ракометарките и стручните тимови.                      

Овие денови, Македонија е центар на младите женски таленти во ракомет кои се иднината на овој спорт во Европа. Ракометот е спорт број 1 во Македонија. Со поддршка и меѓусебна соработка ќе продолжиме да инвестираме во ракометот, со цел уште подобри резултати, потенцираше Каевски.

Во Групата А се селекциите на Македонија, Полска, Швајцарија, Грција и Фарски Острови.    

Во Групата Б се селекциите на Словенија, Бугарија, Исланд, Израел и Косово. 

ams ehf u17 web 3

Избери живот - избери спорт

Информатички спортски систем

Спортска академија