Facebook профил на Агенцијата за млади и спортYouTube канал на Агенцијата за млади и спорт

Слајдови на насловна

Директорот Каевски во посета на Маврово и Охрид

Директорот Каевски во посета на Маврово и Охрид

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски денеска е во...

Средба со челните луѓе од Специјалната олимпијада

Средба со челните луѓе од Специјалната олимпијада

Директорот на Агенцијата за млади и спорт Дарко каевски се сретна со...

Средба Каевски – Берсенев: Поддршка на младинските политики е заеднички приоритет

Средба Каевски – Берсенев: Поддршка на младинските политики е заеднички приоритет

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски се сретна со...

Средба со челните луѓе на Ракометната и Кошаркарската федерација

Средба со челните луѓе на Ракометната и Кошаркарската федерација

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, заедно со раководителот на...

Прием во АМС за македонските одбојкари

Прием во АМС за македонските одбојкари

Директорот на АМС, Дарко Каевски упати честитки до одбојкарите за освоеното...

 • Директорот Каевски во посета на Маврово и Охрид

  Директорот Каевски во посета на Маврово и Охрид

 • Средба со челните луѓе од Специјалната олимпијада

  Средба со челните луѓе од Специјалната олимпијада

 • Средба Каевски – Берсенев: Поддршка на младинските политики е заеднички приоритет

  Средба Каевски – Берсенев: Поддршка на младинските политики е заеднички...

 • Средба со челните луѓе на Ракометната и Кошаркарската федерација

  Средба со челните луѓе на Ракометната и Кошаркарската федерација

 • Прием во АМС за македонските одбојкари

  Прием во АМС за македонските одбојкари

Печати

Прием за најбрзиот мотоциклист во Македонија

вклучено . Објавено во Соопштенија

ams motor web 2

Слободан Ивчевски денес беше гостин во Агенцијата за млади и спорт,каде го информираше директорот Марјан Спасески за последните настани на Европскиот шампионат во брзински мотоциклизами. Инаку Ивчевски настапува во класа формула 1000 кубни сантиметри, 200 коњски сили, која во овој вид натпреварување е најјака класа, и после пет одржани трки е на водечкото прво место. Тој е член на Мото клуб “Сакам Мото”, веќе 23 години, а најдобар пласман му е освоеното четврто место на Европскиот шампионат во 2014 година. За оваа сезона остануваат уште девет трки,меќу кои Романија, Грција Србија, а прва во распоредот на натпревари е трката во Романија која ќе се одржи на 20 и 21 Мај. Три години по ред е шампион на Македонија во оваа класа. Иако на последната трка возеше со гуми стари две години, тој е великан сам по себе бидејќи ова е прв пат во историјата на Македонија некој од било каква мотоциклистичка меѓународна трка да се качил на подиум. Неговата цел е настап на светски шампионат, а условот е мотор со адекватни предиспозиции, кој во моментов чини огромни финансиски средства. Во репрезентативни натпреварувања за прв пат Македонија го освои второто место во тимски репрезентативни трки во плевен, Бугарија.

Избери живот - избери спорт

Информатички спортски систем

Спортска академија