Facebook профил на Агенцијата за млади и спортYouTube канал на Агенцијата за млади и спорт

Слајдови на насловна

Директорот Каевски во посета на Маврово и Охрид

Директорот Каевски во посета на Маврово и Охрид

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски денеска е во...

Средба со челните луѓе од Специјалната олимпијада

Средба со челните луѓе од Специјалната олимпијада

Директорот на Агенцијата за млади и спорт Дарко каевски се сретна со...

Средба Каевски – Берсенев: Поддршка на младинските политики е заеднички приоритет

Средба Каевски – Берсенев: Поддршка на младинските политики е заеднички приоритет

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски се сретна со...

Средба со челните луѓе на Ракометната и Кошаркарската федерација

Средба со челните луѓе на Ракометната и Кошаркарската федерација

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, заедно со раководителот на...

Прием во АМС за македонските одбојкари

Прием во АМС за македонските одбојкари

Директорот на АМС, Дарко Каевски упати честитки до одбојкарите за освоеното...

 • Директорот Каевски во посета на Маврово и Охрид

  Директорот Каевски во посета на Маврово и Охрид

 • Средба со челните луѓе од Специјалната олимпијада

  Средба со челните луѓе од Специјалната олимпијада

 • Средба Каевски – Берсенев: Поддршка на младинските политики е заеднички приоритет

  Средба Каевски – Берсенев: Поддршка на младинските политики е заеднички...

 • Средба со челните луѓе на Ракометната и Кошаркарската федерација

  Средба со челните луѓе на Ракометната и Кошаркарската федерација

 • Прием во АМС за македонските одбојкари

  Прием во АМС за македонските одбојкари

Печати

Повик за учество на младинска конференција во Малта „Youth for Tomorrow’s Europe”

вклучено . Објавено во Соопштенија

Strategy logo 5

Во периодот 14-17 мај  2017 г, во Малта ќе се одржи младинска конференција каде ќе учествуваат претставници на младински организации, претставници на институции одговорни за младински политики и директори/министри за млади. Настанот се организира во рамки на претседавањето на Малта со Советот на Европска Унија по големата младинска конференција за структурен дијалог која се одржа во периодот 20-24 март 2017 г во Малта.

За таа цел, Агенцијата за млади и спорт објавува повик за младински претставник кој ќе учествува на конференцијата. Се повикуваат сите млади луѓе на возраст од 14-29 години да достават своја кратка биографија и мотивационо писмо на е-маил : Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.најдоцна до 20 април 2017 година.

Младинската конференција ќе ги опфати темите за младите европејци и идентитетот, социјалната инклузија, учество и лидерство и улогата на младите луѓе од Европа во одржливиот развој.

Трошоците за сместување и пат се покриени од страна на организаторите, со напомена дека трошоците за пат ќе бидат покриени во висина од максимум 200 евра. Надминувањето на оваа сума е на товар на  избраниот младински претставник. 

Избери живот - избери спорт

Информатички спортски систем

Спортска академија