Facebook профил на Агенцијата за млади и спортYouTube канал на Агенцијата за млади и спорт

Слајдови на насловна

Директорот Каевски во посета на Маврово и Охрид

Директорот Каевски во посета на Маврово и Охрид

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски денеска е во...

Средба со челните луѓе од Специјалната олимпијада

Средба со челните луѓе од Специјалната олимпијада

Директорот на Агенцијата за млади и спорт Дарко каевски се сретна со...

Средба Каевски – Берсенев: Поддршка на младинските политики е заеднички приоритет

Средба Каевски – Берсенев: Поддршка на младинските политики е заеднички приоритет

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски се сретна со...

Средба со челните луѓе на Ракометната и Кошаркарската федерација

Средба со челните луѓе на Ракометната и Кошаркарската федерација

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, заедно со раководителот на...

Прием во АМС за македонските одбојкари

Прием во АМС за македонските одбојкари

Директорот на АМС, Дарко Каевски упати честитки до одбојкарите за освоеното...

 • Директорот Каевски во посета на Маврово и Охрид

  Директорот Каевски во посета на Маврово и Охрид

 • Средба со челните луѓе од Специјалната олимпијада

  Средба со челните луѓе од Специјалната олимпијада

 • Средба Каевски – Берсенев: Поддршка на младинските политики е заеднички приоритет

  Средба Каевски – Берсенев: Поддршка на младинските политики е заеднички...

 • Средба со челните луѓе на Ракометната и Кошаркарската федерација

  Средба со челните луѓе на Ракометната и Кошаркарската федерација

 • Прием во АМС за македонските одбојкари

  Прием во АМС за македонските одбојкари

Печати

Кајакарската федерација на Македонија со најава на сите активности за претстојниот период

вклучено . Објавено во Соопштенија

ams kajak web 2

Денес, во СИТИ МОЛ се одржа првата  прес конференција на Македонската карате федерација на која се најавија тековните настани. 

На прес конференцијата се произнесоа Директорот на Агенцијата за Млади и Спорт Г-дин Марјан Спасески, Спортскиот директор на Кајакарската Федерација на Македонија Г-дин Атанас Николовски и раководителот на сектор спорт во Град Скопје Г-дин Зоран Шишковски.

Директорот на Агенција за млади и Спорт Г-дин Марјан Спасески  ги соопшти тековните настани ставајќи акцент на  финансиската подршка  на Агенцијата за Млади и Спорт за истите.

- Викендов сме домаќини на Евроспки куп во спуст 1ви април (сабота ), а на 8ми и 9ти април сме домаќини на 49ти Илинденски Кајак Слалом ИКАС 2017 година ,Тоа е еден од најстарите традиционални настани во Македонскиот спорт кој 49 години без прекин се одржува во СРЦ  на кајакарската патека на Матка.Потоа ни следува ЕП за сениори  во дисциплината спуст кое ќе се одржува од 11-14 мај во Скопје, а неизбежна е најавата на Илинденската меѓенародна регата на мирна вода  Во Охрид во месец Август. , истакна Спасески.

Раководителот на секторот спорт на Град Скопје Зоран Шишковски  се заблагодари на поканата на КФМ да биде учесник на првата прес конференција , а воедно ја презентираше подршката и соработката на Градот.Скопје и Кајакарската Федерација на Македонија, за тековните активности а воедно ја посочи и подршката на сите јавни претпријатија кои се под капата на Град Скопје и кои ќе се вклучени во организацијата на престојните настани.

Пред самиот крај на прес конференцијата збор зема спортскиот директор на Кајакарската федерација на Македонија Атанас Николовски кој го образложи техничкиот дел на организацијата ги соопшти државите кои досега се пријавени за ИКАС 2017 година , а воедно се заблагодари за подршката на Агенцијата за Млади и Спорт , Градот Скопје , и сите спонзори и помагатели на настаните на Кајакарската Федерација на Македонија.

Избери живот - избери спорт

Информатички спортски систем

Спортска академија