Facebook профил на Агенцијата за млади и спортYouTube канал на Агенцијата за млади и спорт

Печати

Дебар Маало денеска доби ново и модерно спортско и детско игралиште!

вклучено . Објавено во Соопштенија

ams nm debar maalo

За одржување на здравиот, но и спортски дух е потребен простор за рекреација, простор каде од мали нозе , децата имаат можност да откријат што најмногу сакаат, но и во што се најдобри.

-Чест ми е што заедно со градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ и со претседателот на кошаркарската федерација, Перо Антиќ, присуствував на денешното отворањето на првото спортско и детско игралиште „Славка Недиќ"

Печати

Избран новиот младински претставник во Управниот Одбор во РИКО

вклучено . Објавено во Соопштенија

ams ryco logo

Блажен Малески е новиот младински претставник во Управниот Одбор на Регионалната канцеларија за младинска соработка (РИКО) за Западен Балкан кој ќе ги застапува младите од Република Северна Македонија.

Печати

Прирачник за млади гласачи

вклучено . Објавено во Соопштенија

ams mladi glasaci

Денеска се одржа промотивниот настан за прирачникот за млади гласачи, организиран од Државната изборна комисија во соработка со Мисијата на ОБСЕ, на кој свое обраќање имаше директорот на Агенцијата за млади и спорт Наумче Мојсовски.

Печати

Работна средба со директорот на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност

вклучено . Објавено во Соопштенија

ams erazmus sredba

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски денес имаше работна средба со директорот на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Марко Ѓоргиевски и советникот за млади на Премиерот Заев, Ѓорги Тасев.

Печати

Прием за младите мечувалци пред настапот во Каиро

вклучено . Објавено во Соопштенија

ams priem mecuvalci

Директорот на Агенцијата за млади и спорт Наумче Мојсовски, ја прими делегацијата на Мечувалечка Федерација на Северна Македонија, пред заминување на Светско првенство во Каиро. На приемот присуствуваа претседатeлот на федерацијата Зоран Стојановиќ, националниот тренер и селектор Билјана Кузмановска Николовска, како и претставници од кадетската и јуниорската репрезентација .

Светско Првенство во мечување во кадетска и јуниорска конкуренција ќе се одржи од 3 - 11 Април 2021 год. во Каиро - Египет.

Печати

Прес-конференција на Агенцијата за млади и спорт

вклучено . Објавено во Соопштенија

ams vlada nm

Започна процесот за утврдување законско решение за поранешните и сегашните спортисти да добијат право на пензиски стаж, пензиско осигурување и пензија

Директорот на Агенцијата за млади и спорт Наумче Мојсовски денеска одржа прес-конференција на која информираше за отпочнувањето на процесот за утврдување на законско решение за поранешните и сегашните спортисти да добијат право на пензиски стаж, пензиско осигурување и пензија.

Печати

Известување за продолжување на рокот за аплицирање на Конкурсите за „Млади уметници“, „Млади Поети“ и „Млади музичарт“

вклучено . Објавено во Соопштенија

logo-ams

Известување за продолжување на рокот за аплицирање на  Конкурсите за „Млади уметници“, „Млади Поети“ и „Млади музичарт“

Избери живот - избери спорт

Информатички спортски систем

Спортска академија