Печати

Најава за прес во АМС по повод успехот на македонскиот национален карате тим на ЕП во Турција

вклучено . Објавено во Соопштенија

По повод успехот на македонскиот национален карате тим на европското првенство за кадети и јуниори кое се оддржа викендов во Коња (Турција) утре (вторник) 12.02.2013 година, во 11:00 часот, во холот на Агенцијата за млади и спорт карате федерацијата на Македонија ќе одржи прес-конференција.

Се покануваат медиумите да го проследат настанот.