Печати

Известување поврзано со КОВИД 19

вклучено . Објавено во Соопштенија

Агенција за млади и спорт според дадените препораки од страна на Влада на Република Северна Македонија, за превенција од ширење на корона вирусот, воведува нов времен режим на работа со странки.

Ги замолуваме сите граѓани кои имаат потреба од контакт со АМС, имаат барања или прашања, директно да не контактираат секој работен ден од 08:30 до 16:30 часот на:  02 311 9628  или да ги користат нашите електронски сервиси:

Електронска пошта:Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Веб страна: www.ams.gov.mk

Фејсбук:https://www.facebook.com/AMSMacedonia/

Ве информираме дека сите предвидени настани се откажани, а работните состаноци и средби ќе се одржат преку телеконференциска врска.

Сите хартиени барања и документи од утре 16.03.2020 (понеделник) ќе имате можност да ги доставите во електронска форма на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Нашите вработени Ви стојат на располагање и за сите прашања поврзани со поединечни сектори може да се обратите на следните контакти:

Кабинет на директорот:

Стефан Степаноски - Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. – 078 459 423

Сектор млади:

Ана Манасиева - Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. – 071 259 781

Сектор спорт:

Огнен Стојановски – Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. – 071 397 065

Финансии:

Петар Миноски - Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.078453543

Правна служба:

Бошко Лепчевски - Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. – 075 254 547

Ви благодариме на Вашето разбирање, заедно да придонесеме во зачувување на јавното здравје.

Со почит,

Агенција за млади и спорт