Facebook профил на Агенцијата за млади и спортYouTube канал на Агенцијата за млади и спорт

Печати

Обновен објектот на опожарениот едриличарски клуб во Струга

вклучено . Објавено во Соопштенија

Snegar 1

Денеска во 11.00 часот свечено се отвори објектот на едриличарскиот клуб „Снегар“ во Струга, кој во јули годинава изгоре во пожар кој предизвика огромни материјални штети на клубот.

На отворањето, директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски, се обрати пред присутните истакнувајќи дека е овој објект е од огромно значење за стружани и за развојот на овој спорт.

Snegar 2

- Денес објектот повторно е ставен во функција и претставува модерено и современо решение што ќе го врати едриличарството на вистинските патеки. Реагиравме веднаш и дадовме ветување дека за краток период ќе пристапиме  кон изградба на нов современ објект за едриличарскиот спорт и спортистите во Струга.Ова место очекувам да биде расадник на нови таленти, кои во иднина ќе бидат репрезенти и ќе ја претставуваат државата на големите натпреварувања - изјави Каевски.

Snegar 3

Агенцијата за млади и спорт целосно го покри возобновување на најстариот едриличарски клуб и финансиски, технички и организациски го помогна реконструирањето на клубот во најкраток рок  

Избери живот - избери спорт

Информатички спортски систем

Спортска академија