Facebook профил на Агенцијата за млади и спортYouTube канал на Агенцијата за млади и спорт

Слајдови на насловна

Прием за македонската таеквондо олимписка надеж Дејан Георгиевски

Прием за македонската таеквондо олимписка надеж Дејан Георгиевски

Агенцијата за млади и спорт организираше прес конференција по повод...

Кошаркарско игралиште во Аеродром

Кошаркарско игралиште во Аеродром

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски направи увид во...

Најдобриот млад иноватор на прием во АМС

Најдобриот млад иноватор на прием во АМС

Директорот на Агенцијата за млади и спорт Мојсовски се сретна со нашиот...

Избрани најдобрите од конкурсот

Избрани најдобрите од конкурсот "Млади уметници"

Избрани се најдобрите од конкурсот "Млади уметници" во две возрасни...

Избрани најдобрите од конкурсот

Избрани најдобрите од конкурсот "Млади поети"

“Млади поети” е еден од проектите кои имаат за цел да ја...

 • Прием за македонската таеквондо олимписка надеж Дејан Георгиевски

  Прием за македонската таеквондо олимписка надеж Дејан Георгиевски

 • Кошаркарско игралиште во Аеродром

  Кошаркарско игралиште во Аеродром

 • Најдобриот млад иноватор на прием во АМС

  Најдобриот млад иноватор на прием во АМС

 • Избрани најдобрите од конкурсот

  Избрани најдобрите од конкурсот "Млади уметници"

 • Избрани најдобрите од конкурсот

  Избрани најдобрите од конкурсот "Млади поети"

Печати

Заврши спроведувањето на Проектот „Пороците кај младата популација“

вклучено . Објавено во Соопштенија

Со работилницата одржана на 14.03.2012 година во основното училиште „Мирче Ацев“ во оптштина Ѓорче Петров, се заокружи имплементацијата на проектот на Агенцијата за млади и спорт - „Пороците кај младата популација“

Печати

Отворени нови спортски објекти во Крива Паланка

вклучено . Објавено во Соопштенија

Министерката за внатрешни работи на Владата на Репблика Македонија м-р Гордана Јанкулоска, директорот на Агенцијата за млади и спорт м-р Лазар Поповски и градоначалникот на општина Крива Паланка Арсенчо Алексовски, свечено ги отворија спортската сала и тениското игралиште во Крива Паланка.Со отварањето на новата спортска сала „Петар Поп Арсов“ и новото тениско игралиште во Крива Паланка, спортот во Република Македонија имаше уште еден голем ден

Печати

Најава за прием на Скијачка Федерација на Македонија кај директорт на АМС

вклучено . Објавено во Соопштенија

Агенција за млади и спорт, Ве поканува во четврток 21.03.2013 година, во 10,30 часот да присуствувате на приемот на Скијачката Федерација на Македонија кај директорот на АМС м-р Лазар Поповски по повод остварената А олимписка норма на Дарко Дамјановски во Нордиско скијање, за Зимските Олимписки игри во Сочи 2014 година

Печати

Во Куклиш пуштена во употреба нова спортска сала, дел од владиниот проект

вклучено . Објавено во Соопштенија

Нова спортска сала, која е дел од владиниот проект, денеска беше пуштена во употреба во село Куклиш. Салата свечено ја пушти во употреба вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески, во придружба на директорот на Агенцијата за млади и спорт, Лазар Поповски

Печати

Започнува кампањата Get Online Week 2013

вклучено . Објавено во Соопштенија

Здружението „Отворете ги прозорците“, трета година по ред, е национален координатор на кампањата Get Online Week која ќе се спроведува во 27 европски земји. Во периодот од 18-ти до 24-ти март приближно десет илјади организации, членки на Telecentre–Europe ќе организираат различни активности кои ќе промовираат дигитална инклузија во цела Европа

Печати

Граѓаните во Валандово добија двојно тениско игралиште

вклучено . Објавено во Соопштенија

На 08.03.2013 година (петок), пуштено е во употреба двојно тениско игралиште во Валандово. Тениското игралиште свечено го отворија директорот на Агенцијата за млади и спорт м-р Лазар Поповски и градоначалникот на Валандово Николче Чурлиновски

Печати

Означен почетокот на Национална кампања против говорот на омраза на интернет

вклучено . Објавено во Соопштенија

Денеска во Агенцијата за млади и спорт се одржа прес-конференција на која Директорот на Агенцијата за млади и спорт, м-р Лазар Поповски го најави почетокот на Националната кампања против говорот на омраза на интернет. Прес-конференцијата се одржа во исто време со прес-конференцијата во Брисел, во Советот на Европа на која беше одбележан официјалниот старт на кампањата на европско ниво

Печати

Дарко Дамјановски со А-норма ќе настапи на ЗОИ во Сочи 2014 година

вклучено . Објавено во Соопштенија

Денес во просториите на Агенцијата за млади и спорт, се одржа прием по повод успехот на нашиот македонски скијач Дарко Дамјановски кој на трката во нордиско скијање во Тоблак, Италија, постигна резултат, со кој дојде до А-олимписка норма. Со оваа норма Дамјановски може да избира во која трка од оние на програмата би учествувал во Сочи
Печати

Oдржаната едукативна спортска работилница на тема: „Ракомет“

вклучено . Објавено во Соопштенија

Монтесори центарот ја реализираше предвидената, шеста по ред, едукативна спортска работилница на тема:„Ракомет“. Работилницата се одржа на 15 март (сабота) во соработка со школата за млади ракометари на Индира и Зоран Кастратовиќ. На работилницата учество земаа 10 деца на возраст од 4 до 10 години под водство на двајца Монтесори воспитувачи од Македонското Монтесори Здружение

Печати

ИЗВЕСТУВАЊЕ

вклучено . Објавено во Соопштенија

На ден 17.03.2013 година (недела) на аеродромот „Александар Велики“ во 15:00 часот директорот на Агенција за млади и спорт, м-р Лазар Поповски, претседателот на ФБСМ Чедо Николовски и претседателот на стручен совет на ФБСМ Трајче Димков ќе ги испратат нашите борачи - репрезентативци Дејан Митров (категорија 66 кг.) и Бобан Данов (категорија 120 кг.) и ќе им посакаат успешно претставување на нашата држава на Европското првенство за сениори во Тбилиси, Грузија од 18 до 24.03.2013 година.

Печати

Победа за академијата на првиот меѓународен натпревар

вклучено . Објавено во Соопштенија

Кошаркарите на Националната Спортска Академија синоќа го одиграа првиот меѓународен натпревар од формирањето. Со одлична партија против младинската школа на КК Балкан Благоевград, македонските млади кошаркари заслужено славеа со 85-74 и успешно ја стартуваа мини-турнејата во Бугарија

Печати

Велгошти доби повеќенаменска спортска сала

вклучено . Објавено во Соопштенија

Вчера, 04.03.2013 година(понеделник), свечено е пуштена во употреба спортската сала во с.Велгошти. Салата свечено ја отворија Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски и директорот на Агенцијата за млади и спорт Лазар Поповски

Избери живот - избери спорт

Информатички спортски систем

Спортска академија