Facebook профил на Агенцијата за млади и спортYouTube канал на Агенцијата за млади и спорт

Слајдови на насловна

Прием за македонската таеквондо олимписка надеж Дејан Георгиевски

Прием за македонската таеквондо олимписка надеж Дејан Георгиевски

Агенцијата за млади и спорт организираше прес конференција по повод...

Кошаркарско игралиште во Аеродром

Кошаркарско игралиште во Аеродром

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски направи увид во...

Најдобриот млад иноватор на прием во АМС

Најдобриот млад иноватор на прием во АМС

Директорот на Агенцијата за млади и спорт Мојсовски се сретна со нашиот...

Избрани најдобрите од конкурсот

Избрани најдобрите од конкурсот "Млади уметници"

Избрани се најдобрите од конкурсот "Млади уметници" во две возрасни...

Избрани најдобрите од конкурсот

Избрани најдобрите од конкурсот "Млади поети"

“Млади поети” е еден од проектите кои имаат за цел да ја...

 • Прием за македонската таеквондо олимписка надеж Дејан Георгиевски

  Прием за македонската таеквондо олимписка надеж Дејан Георгиевски

 • Кошаркарско игралиште во Аеродром

  Кошаркарско игралиште во Аеродром

 • Најдобриот млад иноватор на прием во АМС

  Најдобриот млад иноватор на прием во АМС

 • Избрани најдобрите од конкурсот

  Избрани најдобрите од конкурсот "Млади уметници"

 • Избрани најдобрите од конкурсот

  Избрани најдобрите од конкурсот "Млади поети"

Печати

Нова спортска сала за УКИМ

вклучено . Објавено во Соопштенија

На универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје, кај комплексот факултети денеска почна изградбата на нова спортска сала, со капацитет од 1.100 гледачи и под трибински простор, кој ќе биде искористен за теретана и фитнес

Печати

Објавен конкурсот за доделување државна награда „8 септември“

вклучено . Објавено во Соопштенија

Денес во просториите на Агенцијата за млади и спорт се одржа прес конференција на која директорот Александар Пујовски, во својот вовед, нагласи дека не постојат зборови со кои може да се опишат токму таа чест и задоволство на кои најчесто се повикуваме во моментите кога државата ги наградува сопствените спортисти, тренери и спортски работници за придонесот и заложбата кои тие, со остварувањата во своите спортски кариери, ја создале во насока на развој на спортот во својата земја, вклучително за оние кои со своето делување и достигнувања во меѓународниот спорт ја промовирале и афирмирале Република Македонија во меѓународната сфера

Печати

Пујовски: Не постојат зборови со кои ќе може да се изрази задоволството и радоста кога македонски спортисти ќе се искачат на спортскиот пиедестал за својата земја

вклучено . Објавено во Соопштенија

Денес, во просториите на Агенцијата за млади и спорт, директорот на Агенцијата Александар Пујовски приреди прием за натпреварувачите придружени од претседателот на Кик бокс федерацијата на Македонија, г-ѓа Александра Неделковска, кои во рамки на неодамна одржаниот Светскиот КУП „Бихаќ 2013“ освоија 8 медали во две дисциплини

Печати

Прес конференција на Федерацијата на Република Македонија за Бразилска Џиу Џица во просториите на АМС

вклучено . Објавено во Соопштенија

Федерацијата на Република Македонија за Бразилска Џиу Џица, Ве поканува утре (петок) 13.04.2013 година, во 12:00 часот, во просториите на Агенцијата за млади и спорт, да присуствувате на прес-конферецијата по повод повеќе освоени медали од последните неколку турнири и купови

Печати

Донација за Заводот за деца и млади „Топанско поле“

вклучено . Објавено во Соопштенија

Агенцијата за млади и спорт денеска ќе донира спортска опрема во Заводот за деца и млади „Топанско Поле“.

Донацијата се состои од фудбалски, кошаркарски, одбојкарски и ракометарски топки, пинг понг маса и пинг понг опрема, шахови, домино, друштвени игри, дигитален апарат, камера и ЛЦД проектор.

Досега, Агенцијата за млади и спорт донираше спортска и друг вид опрема во Домот за деца без родители „11 Октомври“, Посебното основно училиште „Златен Сремац“, Заводот за згрижување на деца со воспитно социјални проблеми „ 25 Мај“, како и за децата од основните училишта „Страшо Пинџур“ во село Крупиште, општина Карбинци и „Славчо Стоименски“ во село Градец, општина Виница.

Печати

Србија БЏЏ Куп , 4 златни, 1 сребрена и 6 бронзени медали и ВТОР НАЈДОБАР ТИМ на турнирот

вклучено . Објавено во Соопштенија

Минатиов викенд тимот на "ROOTS BJJ Macedonia" предводен од председателот на Федерацијата за Бразилска Џиу Џица и главен тренер, Алексовски Ивица постигна уште еден успех. На турнирот во Белград каде што учествуваа околу 300 учесници од 8 земји освоивме 4 златни медали, 1 сребрена и 6 бронзени медали

Печати

Програма под мотото „СКОПЈЕ СЕ СЕЌАВА“ по повод 50 години од катастрофалниот земјотрес во Скопје

вклучено . Објавено во Соопштенија

Оваа година се навршуваат 50 години од катастрофалниот земјотрес во Скопје, значаен историски настан кој е вклучен во “Програмата на Собранието на Република Македонија за одбележување на значајни настани од нашата историја“ и за кој Град Скопје подготвува посебна програма наменета за одбележување на овој настан под мото СКОПЈЕ СЕ СЕЌАВА

Печати

Прес конфенреција во АМС по повод објавувањето конкурс за доделување на државната награда „8 Септември“

вклучено . Објавено во Соопштенија

На 15.04.2013 година (понеделник) во 12:00, во просториите на Агенција за млади и спорт, ќе се одржи прес конференција на Одборот за доделување на државната награда „8 Септември“.

Повод за свикување на пресот е објавувањето на Конкурсот за доделување на државната наградата „8 Септември“ во 2013 година.

Печати

Агенцијата за млади и спорт донираше спортска опрема во ЈУ Завод за деца и млади „ Топанско Поле“, Скопје

вклучено . Објавено во Соопштенија

Денеска, Агенцијата за млади и спорт донираше спортска опрема во ЈУ Завод за деца и млади „ Топанско Поле“, Скопје

Печати

Прием на Македонската Кик-бокс Репрезентација во АМС

вклучено . Објавено во Соопштенија

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, г-дин Александар Пујовски, утре (петок) 12.04.2013 година, во 14,00 часот во просториите на Агенцијата за млади и спорт, ќе ја прими Кик-бокс Репрезентација на Република Македонија по повод освоените осум медали на Светскиот куп во Бихаќ, Босна и Херцеговина.

Печати

ЈАВЕН ПОВИК ЗА ОРГАНИЗИРАЊЕ НА ВОЛОНТЕРСКА РАБОТА

вклучено . Објавено во Соопштенија

Врз основа на Законот за волонтерство (Сл. Весник на РМ бр. 85/07 и 161/08) Програмата за волонтирање со арх.бр. 03-1291/1 од 20.06.2012 година , донесена од Агенцијата за млади и спорт , Агенцијата има потреба од ангажирање на волонтери

ЈАВЕН ПОВИК
ЗА ОРГАНИЗИРАЊЕ НА ВОЛОНТЕРСКА РАБОТА

Избери живот - избери спорт

Информатички спортски систем

Спортска академија