Facebook профил на Агенцијата за млади и спортYouTube канал на Агенцијата за млади и спорт

Слајдови на насловна

Прием за македонската таеквондо олимписка надеж Дејан Георгиевски

Прием за македонската таеквондо олимписка надеж Дејан Георгиевски

Агенцијата за млади и спорт организираше прес конференција по повод...

Кошаркарско игралиште во Аеродром

Кошаркарско игралиште во Аеродром

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски направи увид во...

Најдобриот млад иноватор на прием во АМС

Најдобриот млад иноватор на прием во АМС

Директорот на Агенцијата за млади и спорт Мојсовски се сретна со нашиот...

Избрани најдобрите од конкурсот

Избрани најдобрите од конкурсот "Млади уметници"

Избрани се најдобрите од конкурсот "Млади уметници" во две возрасни...

Избрани најдобрите од конкурсот

Избрани најдобрите од конкурсот "Млади поети"

“Млади поети” е еден од проектите кои имаат за цел да ја...

 • Прием за македонската таеквондо олимписка надеж Дејан Георгиевски

  Прием за македонската таеквондо олимписка надеж Дејан Георгиевски

 • Кошаркарско игралиште во Аеродром

  Кошаркарско игралиште во Аеродром

 • Најдобриот млад иноватор на прием во АМС

  Најдобриот млад иноватор на прием во АМС

 • Избрани најдобрите од конкурсот

  Избрани најдобрите од конкурсот "Млади уметници"

 • Избрани најдобрите од конкурсот

  Избрани најдобрите од конкурсот "Млади поети"

Печати

Средба помеѓу директорот на Агенцијата за млади и спорт Александар Пујовски и Горан Пандев

вклучено . Објавено во Соопштенија

Денес во Агенцијата за млади и спорт се оствари средба помеѓу директорот Александар Пујовски и најистакнатиот македонски фудбалски интернационалец Горан Пандев

Печати

Започнува традиционалниот турнир во борење „Македонски бисер“

вклучено . Објавено во Соопштенија

Денес во просториите на Агенцијата за млади и спорт, се одржа прес-конференција по повод започнувањето на традиционалниот турнир во борење Македонски бисер

Печати

Прием во Агенцијата за млади и спорт на македонската кугларска репрезентација

вклучено . Објавено во Соопштенија

По повод големиот успех на македонската кугларска репрезентација, директорот на Агенцијата за млади и спорт на ден 31.05.2013 год. (петок) со почеток во 11:15 часот во просториите на Агенцијата за млади и спорт ќе организира прием за репрезентацијата.

Печати

Второ место на СП за машката кугларска репрезентација на Македонија

вклучено . Објавено во Соопштенија

Кугларска репрезентација на Македонија го освои сребрениот медал на Светското екипно првенство во куглање, кое вчера заврши во унгарскиот град Залаегершек

Печати

Соопштение на Агенцијата за млади и спорт во врска со прекинот на финалниот натпревар на Купот на Македонија во фудбал

вклучено . Објавено во Соопштенија

Агенцијата за млади и спорт на Република Македонија, во врска со прекинот на финалниот натпревар на Купот на Македонија во фудбал, помеѓу ФК „Шкендија„ и ФК „Тетекс“од Тетово, одржан на 22.05.2013 во Скопје, до спортската и пошироката јавност го дава следното

С О О П Ш Т Е Н И Е

Агенцијата за млади и спорт најостро го осудува насилното и недолично однесување на навивачките групи и поединци, за време на одржување на Финалето на националниот куп, завршница на најмасовното спортско натпреварување

Печати

Прелиминарна средба за претстојна соработка со Министерството за млади и спорт на Малезија

вклучено . Објавено во Соопштенија


Паралелно со процесот на стекнување независност на Република Македонија во 1991 година, преку нејзиното зачленувањево рамки на меѓународните организации и други релевантни регионални организации и иницијативи, започна и процесот на нејзино етаблирање и позиционирање на меѓународен план преку воспоставување комуникација, развивање соработка и стекнување членство во меѓународните спортски организации. За целиот овој период, Република Македонија настојува да се промовира како одговорен субјект во меѓународните односи, прифаќајќи ги основните принципи и цели содржани во Повелбата на ОН како постулати врз кои се темели нејзината надворешна политика

Печати

Прием кај директорот Пујовски на македонската кугларска репрезентација

вклучено . Објавено во Соопштенија

По повод големиот успех на македонската кугларска репрезентација и освоениот сребрен медал, директорот на Агенцијата за млади и спорт Александар Пујовски организираше прием за репрезентацијата

Печати

Најава за прес-конференција по повод одржувањето на меѓународниот турнир во борење „Македонски Бисер“

вклучено . Објавено во Соопштенија

По повод одржувањето на меѓународниот турнир во борење „МАКЕДОНСКИ БИСЕР" на ден 31.05.2013 год. (петок) со почеток во 10:30 часот ќе се одржи прес-конференција на која ќе бидат презентирани детали околу одржувањето на турнирот. На прес-конференцијата учество ќе земат директорот на Агенцијата за млади и спорт Александар Пујовски, претседателот на Боречката федерација на Македонија Чедомир Николовски и репрезентативците Дејан Митров и Дејан Богданов.

Печати

Илина го освои Монт Еверест

вклучено . Објавено во Соопштенија

Илина Арсова е првата жена Македонка која го развиори македонското знаме на Монт Еверест. Искачувањето на овој врв од жени е реткост, па затоа, овој подвиг на Илина Арсова е документиран од филмска екипа

Печати

Се одржа МАТУРСКАТА ПАРАДА 2013

вклучено . Објавено во Соопштенија

Повеќе од 1.200 матуранти точно напладне на плоштадот „Македонија“ во Скопје играа квадрил. На Матурската парада 2013 учествуваа средношколци од вкупно 19 скопски училишта, како и матурантите од Куманово, Струмица, Гевгелија, Охрид и Струга. Сите девојки носеа жолти маички, а момчињата темно сини

Избери живот - избери спорт

Информатички спортски систем

Спортска академија